Serbarea de Paște 2023 a copiilor Parohiei noastre

În 16.04.2023, la Liturghia din ziua de Paște, copiii Parohiei noastre au susținut un concert de cântece și poezii pe tema Învierii Domnului, a Mamei și a primăverii mult așteptate.

Mihaela Condrat s-a ocupat cu multă dăruire de alegerea pieselor, repartizarea către copilași în funcție de vârstă și preferințe, punerea în scenă și repetițiile desfășurate pe tot parcursul postului mare. Îi mulțumim ei, copiilor dar și părinților care au repetat acasă cu copiii și i-au așteptat cuminți pe aceștia să termine repetițiile în fiecare duminică.

Filmarea serbării o puteți descărca de la următoarea adresă: Serbarea de Paște 2023 a copiilor. Atenție! Link-ul va fi valabil până la data de 20.06.2023, în limita unui număr rezonabil de descărcări.

Toți copilașii au primit separat câteva cărți ziditoare de suflet pentru participarea lor la serbare.