Hramul comunității noastre

Hristos a înviat!

Cu bucurie vă anunțăm că în data de 7 mai, cu ocazia hramului comunității noastre, Sfântul Apostol și Evanghelist Ioan, îi vom avea printre noi pe Înalt Preasfințitul Părinte Serafim. Vă așteptăm în număr cât mai mare la biserica noastră de la ora 9:30.

După Sfânta Liturghie vom merge la restaurantul cu specific grecesc Schlemmer Olymp din Ehingen (Hildrizhauser Str. 80/1 71139 Ehingen)

Cei care doriți să fiți alături de noi, vă rog să vă înscrieți fie la biserică pe 23 sau 30 aprilie, pe grupul Parohiei de WhatsApp sau direct prin modalitățile de contact de pe site. 

Până pe 30 aprilie trebuie să știm numărul de persoane care vor veni la restaurant.

Meniul de adult, cu carne, costă 25 de euro și conține o ciorbă, un fel principal (carne de pui și porc gătite în 4 feluri diferite și 3 garnituri la alegere) și apă minerală va fi permanent pe masă. Celelalte băuturi consumate vor fi plătite direct la restaurant, în momentul servirii lor. 

Meniul de copil costă 8 euro.

Putem aduce prăjituri făcute de noi.

Cei care nu consumă niciun fel de carne, pot opta pentru un meniu vegan sau cu pește. În funcție de numărul lor, vom vorbi la restaurant. Costul acestui meniu încă nu este cunoscut, însă, ar putea fi mai mare pentru cei care își doresc pește. Există și posibilitatea să comandați direct ceva din meniu, am văzut că cel mai scump meniu cu pește costă 24 de euro.

Dacă doriți să veniți, însă prețul este prea mare pentru dumneavoastră, Parohia vă prelua costurile pentru masa de la restaurant, dacă ne contactați în privat când vă înscrieți.

De asemenea, dacă nu aveți mașină și vi se pare greu să ajungeți până la restaurant, vă rugăm să ne contactați. Vom încerca să vă găsim o opțiune potrivită.

Hramul unei parohii este un prilej de a ne cunoaște mai bine și a lega prietenii cu oameni cu aceleași rădăcini de credință și de limbă.

Cu bucurie,

p. Ștefan